Jak wyróżnić nowoczesne wnętrze? 3 razy HEKSAGON

heksagony

Duże prostokątne kafle, stoły i wyspy kuchenne oraz okrągłe fotele, pufy i stoliki kawowe – za to lubimy nowoczesne wnętrza. Czym wyróżnić taki wystrój? Wzorami heksagonalnymi.

Tak jak wszystko, co dobre dla człowieka pochodzi z natury, tak i heksagon został zapożyczony od… pszczół. Wnętrze ula stało się inspiracją dla sześciokątów, które podbijają nowoczesne domy. W parze prostokąt + koło pojawia się nowa figura geometryczna. Wystarczy kilka tkanin, pojedynczych mebli lub dekoracja na ścianę w formie heksagonu i wnętrze nabiega nowych kształtów – dosłownie!

heksagony we wnętrzach

1. Motywy na tkaninach

Jako krawcowa uważam, że nic nie nadaje mieszkaniu takiego klimatu jak odpowiednie dobrane tkaniny. Nowoczesne firany stanowią kontrast do gładkich ścian, bieżniki elegancko wyglądają na połyskującym stole a poduszki możemy położyć wszędzie tam, gdzie chcemy przykuć uwagę gości. Wzornictwo nas tutaj rozpieszcza – heksagony pojawiają się w przeróżnych opcjach, zatem łatwo połączyć tkaniny ze sobą.

firany w heksagony

zasłony wheksagony

firany w heksagony

heksagony na tkaninach

poduszki w heksagony

heksagony na tkaninach

heksagony na tkaninach

2. Heksagonalne meble

Każdy mebel, który dotąd był okrągły lub prostokątny, możemy zamienić na heksagon – stolik kawowy lub nocny, puf, dywan czy wisząca półka. Klasyczne meble gustownie wyglądają z wzorem, czyli zamiast pasów, kraty i pepitki, wybierajmy heksagon! Brak nudy gwarantuje nam wielość barw – nie jeden, nie dwa a nawet nie trzy kolory, lecz znacznie więcej można ze sobą połączyć na jednej płaszczyźnie. Przykładowe zestawienia kolorystyczne znajdziecie na stronie meble-adamski.eu

sofa w heksagony

miętowy pokój dziecięcy ozdoba ściany

miętowy pokój dziecięcy ozdoba ściany

3. Niebanalne ściany

W stylu nowoczesnym jak i glamour lustra są nieodzownym elementem. Połysk, odbijanie światła i optyczne powiększenie pomieszczenia to ich zadanie. Duże heksagonalne lustra z grubą srebrną lub złotą ramą, pięknie prezentują się w jadalni nad komodą lub w eleganckiej łazience. Kilka lustrzanych heksagonów rozproszonych na ścianie dobrze wygląda w przedpokoju lub pokoiku dziecięcym. Oprócz tapet z wzorami heksagonalnymi można znaleźć oryginalne kafle lub panele ścienne – do zastosowania praktycznie wszędzie, od ściany nad blatem kuchennym po sypialnię.

heksagon naścianach

heksagon naścianach

heksagon naścianach

Lubisz heksagony we wnętrzach? Napisz nam o tym w komentarzu.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim na Facebooku!

Urszula

Autor: Urszula

Z wykształcenia pedagog wczesnoszkolny, z wyboru krawcowa od 25 lat. Bezwzględna perfekcjonistka. Eksperymenty w kuchni i zabawy z wnukiem wypełniają jej wolny czas. Kocha dzieci i chwile spędzone z rodziną.

Komentarze

komentarz