Dekoracja drzwi wejściowych – co zamiast wianka?

dekoracja drzwi wejściowych

Wianki, wianeczki i inne kwioteczki! Lubimy tradycyjne rozwiązania, ale nie na każde drzwi wejściowe pasują okrągłe wianki i kwiaty. Dom w kształcie kostki, minimalistyczny styl podwórza i dzielone drzwi z dwukolorową szybą – to nie lada wyzwanie. Znalazłam jednak rozwiązanie: ciekawe, niedrogie i na każdą porę roku.

drzwi zewnętrzne

Śląskie podwórka

Powszechnie wiadomo, że te niewielkie miejscowości i wioski na Śląsku, a szczególnie tym opolskim, są jedne z ładniejszych i najbardziej zadbanych w Polsce. Nie odzywa się we mnie lokalny patriotyzm, ale jest to przyjemna opinia klientek, które przyjeżdżają do nas z różnych zakątków Polski. Przyznać trzeba, że każdy mieszkaniec Opolszczyzny bardzo dba o tzw. obejście domu. Trawa jest zawsze równiutko skoszona, a kwiaty rabatowe w donicach i skalniaki stanowią swoiste dzieła sztuki. Przywiązani do swojej tradycji Ślązacy, mają własne przyzwyczajenia dekoratorskie i nierzadko od lat podobnie przystrajają podwórze. Jednak ciekawi nowości u sąsiada, często sami chętnie próbują nowinek przywiezionych z zagranicy lub podpatrzonych w katalogach magazynów wnętrzarskich. Ważnym elementem wystroju całości są drzwi wejściowe. Dla wielu gospodyń jest ważne, żeby zachęcały gości do wejścia do domu.

drzwi wejścowe dekoracja kotwica

drzwi wejścowe dekoracja statek

Nowoczesne wejście i obejście       

Jak już wiecie jestem fanką nowoczesnego stylu architektury i absolutnego minimalizmu – w myśl zasady mniej znaczy więcej. Z uwagi na to, że w naszym domu mamy dzielone drzwi z dwukolorową szybą zawsze miałam problem jak je udekorować. Tradycyjne wieńce, wianki nie prezentowały się nigdy za dobrze – nieelegancko odstawały i rysowały powierzchnię drzwi. Bardzo zależy mi na tym, żeby cała dekoracja przed wejściem do domu nawiązywała do danej pory roku czy świąt.

W końcu rozwiązałam swój problem! Z pomocą przyszedł laser, na którym wykonujemy w naszym salonie ażury i inne wycinane ozdoby. Znalazłam odpowiednie materiały, usztywnienia i stworzyłam dekorację drzwi na lato: kotwicę i łódkę. Tak wycięta i wzmocniona podstawa może być przyozdobiona w dowolny sposób. Ta dekoracja na drzwi może być spersonalizowana w dowolny sposób.  Dla przykładu literka „N” oznacza, że w domu mieszkają Nowaki, a „K”, że Kowalscy (choć tutaj u nas jest wielu mieszkańców o nazwisku Kandora, Koloch itd. :)).

kotwica wycinana laserowo

dekoracja drzwi wejściowych antracyt z szybą

dekoracja drzwi wejściowych antracyt z szybą

dekoracja drzwi wejściowych antracyt z szybą

4 pory roku

Dlaczego zdecydowałam się na kolor różowy kotwicy? Chciałam, aby kolor był dopasowany do koloru kwiatków i innych detali. Lecz tego typu dekoracje możemy dla Was wykonać w dowolnym kolorze i z dowolnym napisem. Jeśli macie pomysł na ciekawy wzór, który zastąpi kotwicę i łódkę – napiszcie!

Ozdoby wycinane laserem, mają to do siebie, że są niedrogie. Zatem możemy sobie pozwolić na zmianę dekoracji na drzwi praktycznie zależnie od pory roku, świąt czy okazji. Latem marynistyczna kotwica i łódź, jesienią złocisty liść lub dynia, zimą bałwanek czy choina a wiosną pastelowe ptaszki i zajączki. Jak mogliście śledzić na naszym profilu na Instagramie – lato jest naszym imprezowym okresem, ponieważ świętujemy trzydziestki. Możemy wykonać urodzinową ozdobę z liczbą „30”, jak i ślubną – białe gołąbki lub złote obrączki. Efekt murowany!

dekoracja drzwi wejściowych łódka

dekoracja drzwi wejściowych łódka

drzwi wejścowe dekoracja statek

dekoracja drzwi zewnętrznych kotwica

dekoracja drzwi zewnętrznych kotwica

drzwi zewnętrzne

dekoracja drzwi zewnętrznych kotwica

Masz nietypowe drzwi i chciałabyś dopasować do nich dekorację? Napisz o tym w komentarzu.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim na Facebooku!

Monika

Autor: Monika

Z wykształcenia ekonom, z zamiłowania dekorator wnętrz. Uwielbia prostotę i elegancję – we wnętrzach, jak i w modzie. Wszystko ma zapięte na ostatni guzik. Po pracy fika z czteroletnim Karolem lub czyta książki związane z tematyką kobiet i ich sytuacją w różnych zakątkach świata.

Komentarze

komentarz