Ultra fiolet – kolor roku 2018

ULTRAFIOLET

Jak co roku Instytut Pantone ogłosił kolor roku. Tym razem jest to Ultra Violet 18-3838. Idąc za światowymi trendami, przygotowaliśmy kolekcję firan i dekoracji w hipnotyzującym fiolecie!

Projektanci wszystkich branż oszaleli na punkcie tego magicznego fioletu. W przeciwieństwie do koloru roku 2017 – spokojnego odcieniu zieleni Greenery – ultrafiolet jest synonimem dynamiki, odwagi i działania. Stylistki malują paznokcie, projektanci szyją suknie a dekoratorzy mnożą pomysły. A FIRANY ADAMSKI chwalą się sztandarowymi zasłonami z ultrafioletowej tkaniny z laserowo wycinanymi kółkami.

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

Z czym łączyć ultrafiolet?

Tak, dobrze czytacie – miałyśmy już dwa lata temu nosa do ultrafioletowych tkanin 🙂 Jednym z najpopularniejszych produktów w naszym salonie są zasłony, z fragmentem tkaniny wycinanej laserowo. Pierwszym kolorem, w której ta tkanina występowała, jest właśnie ultrafiolet. Kolekcja była przygotowana z myślą o minimalistycznych wnętrzach nowoczesnych, w których fioletowe dekoracje na białej i szarej powierzchni przykuwały wzrok. Odcień ten godnie zastępuje elegancką, klasyczną czerń, a jednocześnie ożywia wnętrze. Projektanci z Instytutu Pantone ogłaszając Ultra Violet kolorem 2018, zaproponowali właśnie szarość, biel i róż, jako jedne z tych kolorów, z którymi należy łączyć tę kosmiczną barwę.

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

Ultra Violet do jakich pomieszczeń?

Magiczny klimat w sypialni stworzą ultrafioletowe tkaniny na całej płaszczyźnie: narzuta, poduszki, firany i tapicerka na meblach. Taka kompozycja będzie współgrała zarówno z ciemnymi, rustykalnymi meblami w stylu kolonialnym, jak i jasnym wnętrzem. Jeśli jednak mamy dużą, otwartą przestrzeń dzienną, dobrze wybrać ultrafiolet na pojedynczych dekoracjach, który fragmentarycznie umieścimy na białym oraz szarym tle ścian, mebli i firan. Może to być biała firana z fioletowymi wstawkami, ciężka fioletowa firana z złotymi dodatkami lub lawendowy fiolet w stylu wiejskiej chatki. W każdym wnętrzu można zinterpretować ten kolor na nowo – po swojemu 🙂

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

Styl glamour dla każdego

Odważny styl zwany glamour cechuje się połączeniem krzykliwych kolorów, przepychem oraz celowym nadmiarem dekoracji. Wybierając ultrafiolet na kolor przewodni wnętrza oraz umieszczając go w towarzystwie stonowanych barw uzyskamy efekt glamour bez przepychu, lecz w bardzo eleganckim wydaniu. W przeciwieństwie do złota czy czerwieni, ultrafiolet jest kolorem niezobowiązującym, pasującym do każdej pory roku i dwóch najważniejszych Świąt w naszej części globu. Spokojnie możemy zatem zainwestować w całoroczną dekorację okna i mebli.

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

ultrafiolet

Monika

Autor: Monika

Z wykształcenia ekonom, z zamiłowania dekorator wnętrz. Uwielbia prostotę i elegancję – we wnętrzach, jak i w modzie. Wszystko ma zapięte na ostatni guzik. Po pracy fika z czteroletnim Karolem lub czyta książki związane z tematyką kobiet i ich sytuacją w różnych zakątkach świata.

Komentarze

komentarz