HAFT na firanach i zasłonach

haft

Szyjemy dekoracje pod wymiar i… gusta klientek! Same tworzymy nie tylko wycięte laserowo wykończenia, ale również hafty. W ten sposób powstają oryginalne firany i zasłony.

Ażury na firanach, v-kach, panelach, zasłonach czy bieżnikach dostępne w Firany Adamski to nie chińska tandeta, tylko dekoracje wycinane laserem w naszym salonie. Dzięki temu każda Pani domu ma szanse na stworzenie własnej, oryginalnej aranżacji. W tym roku postanowiłyśmy udoskonalić personifikację naszych dekoracji. I tadam – mamy hafciarkę! Jakie cuda można dzięki niej stworzyć? Opowiem w dzisiejszym wpisie.

 

Haft to metoda ozdabiania tkanin, do której potrzeba tylko 3 rzeczy: igły, szydełka i nici. No i spokojnej ręki 🙂 Nasze omy, babcie i prababcie tak haftowały na użytek domowy. Jednak już od 1828 roku można haftować maszynowo, za pomocą specjalnej hafciarki. Dzisiejsze maszyny to małe komputery, dzięki którym można wgrać odpowiednie oprogramowanie i wyhaftować praktycznie każdą grafikę. I do tego już nie trzeba…. Spokojnej ręki 🙂 Ponieważ to maszyna haftuje – szybko, bardzo dokładnie i na lata.

 

Dlaczego wprowadziliśmy zdobienia haftem?

– szyjemy tylko z wysokogatunkowych i trwałych tkanin, które służą na długo. Haft jest najtrwalszą formą zdobnictwa, zatem trwałe tkaniny + trwały haft daje trwałą dekorację,

– w przeciwieństwie do nadruków, naprasowanek czy innych zdobień, haft komputerowy nie niszczy się podczas użytkowania czy prania. My odnajdujemy stare serwety i pościele z haftem naszym babć, więc niech kolejne pokolenia znajdują haftowane dekoracje od nas 🙂

– chcemy, aby nasz klientki miały możliwość wyboru oryginalnej dekoracji, przygotowywanej na specjalne okazje, a nie szyte taśmowo z tym samym wzorem,

– coraz więcej pytań dotyczyło personifikacji dekoracji: imienia na zasłonkach w pokoju dziecka, poduszki z datą jubileuszu czy pamiątki chrzcielne/komunijne/ślubne z nadrukiem – haft daje trwały napis. Można również przynieść do naszego salonu własne ręczniki, koszulki lub inne tkaniny, a my wyszyjemy dowolny wzór na życzenie.

haft na firanach

haft na firanach

haft na poduszkach

haft na poduszkach

haft na poduszkach

haft na poduszkach

haft na poduszkach

haft na poduszkach

Trwałość znaczy doświadczenie

Tak jak nasze omy, musiały metodą prób i błędów dojść do tego, w jaki sposób tworzyć rękodzieła, aby były trwałe, tak i my musiałyśmy dojść do perfekcji. Na trwałość dekoracji z haftem składa się kilka rzeczy:

– wiedza i doświadczenie krawcowej,

– odpowiednio dobrana tkanina,

– odpowiednie naciągnięcie tkaniny przed, w trakcie i po hafcie maszynowym,

– odpowiedni podkład pod haftowanie (folia, termofolia, hydrofolia),

– dobór igieł,

– odpowiednie naprężenie nici,

– i jak to przy rękodziełach – pieruńska cierpliwość 🙂

haft maszynowy trwały wzór

haft maszynowy trwały wzór

haft maszynowy trwały wzór

haft maszynowy trwały wzór
haft maszynowy trwały wzór

haft maszynowy trwały wzór

Ale od czego ma się Dream Team? Asia z Andrzejem opanowali sztukę przygotowania haftu do perfekcji. Potrafią w specjalnym programie zaprojektować praktycznie każdy wzór. Wiele miesięcy praktyki, ćwiczeń, prób i błędów za nami. Idealnie na czas przedbożonarodzeniowy, gdzie przygotowujemy dla Was oryginalne dekoracje z haftem! Już 2.11. rozpoczynamy INTERNETOWY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, a zaraz po nim kiermasz w naszym salonie w Dobrodzieniu!

Urszula

Autor: Urszula

Z wykształcenia pedagog wczesnoszkolny, z wyboru krawcowa od 25 lat. Bezwzględna perfekcjonistka. Eksperymenty w kuchni i zabawy z wnukiem wypełniają jej wolny czas. Kocha dzieci i chwile spędzone z rodziną.

Komentarze

komentarz